menu
 
Projekt "Mam swoje zdanie..." - cz.2 - 22.03.2012

Następne spotkanie z fundacją Agri Natura.


Tym razem nasza młodzież miała warsztaty wyjazdowe.

Na uczniów, w starostwie, 22 marca czekał starosta ostrowski, pan Zbigniew Kamiński oraz wiele innych ważnych osób: sekretarz powiatu Jolanta Ugniewska, skarbnik Małgorzata Konrad, naczelnik wydziału Promocji i Rozwoju Adriana Rukat, naczelnik wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Anna Sieczkowska, główny specjalista ds. Oświaty i Kultury Jerzy Tryniszewski, przewodniczący Rady powiatu Dariusz Rafalik i wiceprzewodniczący Zbigniew Chrupek.

Każda z tych osób krótko powiedziała o sobie i o zadaniach jakie wykonuje w starostwie. Najważniejszą jednak częścią spotkania były pytania zadawane przez naszych uczniów. Niektóre były dosyć z zaskakujące, ale na wszystkie młodzież uzyskała odpowiedzi. Okazało się, że przeznaczonego na spotkanie czasu jest zbyt mało, aby głębiej poruszyć pewne tematy.

Młodzież była jednak zadowolona, zwłaszcza, że po tak owocnym spotkaniu można było jeszcze posilić się potrawami przygotowanymi przez panią Ewę Rudo i Martę Deniszewską (ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Prostyńskiej i sieci ekoturystycznej "Między Bugiem a Narwią").

Następne spotkanie z Agri Naturą, w ramach projektu "Mam swoje zdanie - edukacja dla demokracji" już wkrótce, bo 2 kwietnia.


J.I. Przastek
Foto: "AgriNatura"


Sponsorzy: