menu
 
Konferencja Ekologiczna w Broku - 22, 23.10.2011

W dniach 22-23 października, w Broku, odbyła się konferencja zorganizowana przez Centrum Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Ostrowskim, połączona ze zjazdem Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian".

Na konferencję zostali zaproszeni przedstawiciele naszej szkoły. Niestety uczniowie nie dotarli do Broku, a jedyną przedstawicielką szkoły była niżej podpisana autorka tego tekstu.

Program imprezy obejmował ciekawe wykłady, filmy i zajęcia w terenie. Niespodzianką w trakcie wykładów było pojawienie się pana Zadwornego (sokolnika) z młodym żbikiem. Żbiki są dzikimi kotami żyjącymi jeszcze w Bieszczadach.

Były też podziękowania dla szkół współpracujących z Centrum Ekologii. My również otrzymaliśmy podziękowania i w nagrodę aktualną mapę Polski z zaznaczonymi obszarami chronionymi. Na zajęciach terenowych można było obejrzeć naprawę bocianiego gniazda, montaż na 20 - metrowym drzewie skrzynki lęgowej dla pustułki (ptak drapieżny). Pogoda była piękna, więc obserwowano loty migracyjne innych ptaków drapieżnych - myszołowów, które obecnie z północy Europy przemieszczają się nad Morze Śródziemne.

Takie warsztaty i konferencje będą nadal organizowane, więc proszę o zgłaszanie się do mnie wszystkich zainteresowanych uczniów.


Tekst i foto: J. Ignatiuk - Przastek

Powrót do początku strony