menu
 
Wycieczka do firmy "Rolstal" - 16.11.2011
W dniu 16.11.2011. odbyła się wycieczka dydaktyczna z zakresu mechanizacji rolnictwa, obróbki skrawaniem i spawalnictwa do zakładu "ROLSTAL". Uczestniczyły w niej trzy klasy zasadnicze - mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Opiekunami byli nauczyciele zawodu: Roman Szwech, Krzysztof Markowski i Andrzej Barchanowicz. Oprowadzał po zakładzie Pan Michał Boćkowski.

Celem wizyty w zakładzie było zapoznanie uczniów z jednym z największych w regionie producentów urządzeń do hodowli bydła i trzody chlewnej. W czasie naszej wycieczki zobaczyliśmy z jakich materiałów tworzona jest produkcja oraz zapoznaliśmy się z nowoczesną bazą maszynową. Dla uczniów była to forma poznania nowoczesnych technologii w procesie obróbki skrawaniem. Szczególną uwagę zwróciliśmy na stanowiska spawalnicze, w tym automat spawalniczy, jak również na wypalarki do cięcia tlenem oraz plazmą. Widzieliśmy malarnię wykorzystującą malowanie proszkowe oraz maszyny do obróbki rur i profili.

Usłyszeliśmy od oprowadzającego po zakładzie iż firma ma swoje własne biuro projektowe, duże magazyny, własne ciągniki wraz z naczepami do zaopatrywania klientów oraz sieć dealerów w całej Polsce.

Wycieczka przybliżyła uczniom zasady pracy w dużym zakładzie oraz jakość pracy i jej wartość

Foto i tekst: A. Barchanowicz
 
Powrót do początku strony