menu
 
Salon Maturzystów - 15.09.2011
W czwartek, 15 września, uczniowie klas maturalnych, pod opieką Kingi Przastek i Aleksandry Jakubczyk - Bajorek uczestniczyli w kolejnej odsłonie Salonu Maturzystów - Perspektywy 2011.

Tegoroczna edycja odbyła się w auli głównej i hali namiotowej Politechniki Warszawskiej. To największe wydarzenie tegorocznej akcji informacyjnej miesięcznika "Perspektywy" nie tylko pod względem frekwencji, ale i liczby wystawców - na Politechnice Warszawskiej prezentowała się niemal setka uczelni, szkół policealnych i instytucji edukacyjnych.

Uczniowie nasi mieli szanse zebrać informacje o interesujących ich kierunkach studiów bezpośrednio od przedstawicieli uczelni wyższych. Największym powodzeniem cieszyło się stoisko Narodowych Sił Rezerwowych, które zachęcało młodych ludzi do wstępowania w ich szeregi. Nie zabrakło także przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, która udzielała odpowiedzi naszym maturzystom na nurtujące ich pytania odnośnie egzaminu dojrzałości.

Wyczerpani, ale bogatsi o nowe wiadomości wieczorem wróciliśmy do Lubiejewa. Oferty szkół wyższych zebrane podczas targów wzbogacą materiały informacyjne naszego Szkolnego Ośrodka Kariery. Pomogą one naszym maturzystom, i nie tylko, w podjęciu decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak życzyć im wytężonej pracy, której owocem będzie dobrze zdana matura.

Foto i tekst: K. Przastek
 
Powrót do początku strony