menu
 
Piknik edukacyjny szkół rolniczych MRiRW - Sokołów Podlaski - 1.10.2011
W sobotę, 1 października na terenie ZS CKR w Sokołowie Podlaskim odbył się I Piknik Edukacyjny szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tematem przewodnim imprezy był Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013.

Do Sokołowa przyjechali uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy 45 szkół rolniczych z całej Polski. Wszystkie szkoły prezentowały swoje stoiska (nasza szkoła miała wspólne stoisko z ZS CKR w Rudce), na których można było obejrzeć przygotowane przez nie wieńce dożynkowe (nawiązujące do PROW), materiały reklamowe, kroniki, prezentacje multimedialne oraz posmakować znakomitej, lokalnej i regionalnej żywności, którą uczestników pikniku częstowali uczniowie, często ubrani w regionalne stroje.

Piknik zaszczyciły swoją obecnością najwyższe władze MRiRW na czele z ministrem, Panem Markiem Sawickim oraz wiceministrem, Panem Tadeuszem Nalewajkiem. Obecne były również: dyrektor Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki, Pani Maria Sondij - Korulczyk oraz jej zastępczyni, Pani Zofia Stypińska.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Magda Kujawińska, Mateusz Mierzejewski (3JTH), Ilona Duchnowska, Kinga Frądczyk (4JTM), Mariusz Legacki i Mariusz Tyl (3BT) oraz nauczyciele i dyrekcja: Alina Sobotka, Barbara Książek, Marta Falbowska, Iwona Jastrzębska, Zbigniew Janusz, Roman Szwech, Tadeusz Budzisz oraz piszący te słowa.

Czas umilały występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych oraz orkiestry młodzieżowej a także artystów Polskiej Opery Kameralnej.

Były także inne atrakcje: konkurs dojenia krowy (startował w nim Mariusz Legacki), ujeżdżanie byka (Mateusz z niego spadł:)), wbijanie gwoździ oraz możliwość pojeżdżenia na segway'u.

Wszystkim, ktorzy przyczynili się do powstania naszego stoiska należą się słowa uznania i podziękowania za włożony trud. Są to nie tylko osoby obecne na pikniku, ale także: Jolanta Ignatiuk - Przastek i Jan Bloch, którzy wraz z młodzieżą z klas 2 i 3 TAK przygotowali wieniec dożynkowy oraz Maria Konarzewska, która szefowała pieczeniu fafernuchów:).

Impreza, brawurowo prowadzona przez Jacka Kawalca przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a na koniec Pan Minister wręczył każdej szkole prezent w postaci mini kamery cyfrowej...

Foto i tekst: A. Sakowicz

 
Powrót do początku strony